Περήφανοι για τη συμμετοχή της ΣΤ τάξης του σχολείου μας στο Φεστιβάλ Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Τεχνολογίας: Προωθώντας την Καινοτομία 2024

Το Φεστιβάλ συνδιοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, το Μεταπτυχιακό ΔΙ.Φ.Ε.Τ. του τμήματος Φυσικής του Α.Π.Θ., το τμήμα Μηχανικών Παραγωγής και Διοίκησης του ΔΙ.ΠΑ.Ε., την Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, τον Οργανισμό Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ) και τα Εργαστηριακά Κέντρα Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Αργολίδας, Δράμας, Ευόσμου Θεσ/νίκης, Ηλιούπολης Αττικής, Λακωνίας, Πέλλας, με την υποστήριξη της ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε. και του Δήμου Πέλλας.

Οι μαθητές μας παρουσίασαν δια ζώσης στο Πνευματικό Κέντρο Γιαννιτσών την εργασία τους “H ιστορία του τόπου μας με ένα κλικ” για την οποία συνεργάστηκαν τα δύο τμήματα ΣΤ1 και ΣΤ2 μαζί, και με τους εκπαιδευτικούς Μπουδουνά Αργυρώ, Σαρίγκολη Ευαγγελία, Τραχανά Ανθούλα και Λιβανού Σοφία.

2ο Δ.Σ. Γιαννιτσών "Αλεξάνδρειο"

Translate »